Dlaczego nasza szkoła?

Jeśli szukacie przyszłościowej i ciekawej  szkoły, oferującej możliwości rozszerzenia horyzontów i odkrycia ukrytych talentów a także poznania języka ukraińskiego oraz kultywowania tradycji swoich przodków - Nasza szkoła CZEKA NA WAS!!!

HomeSzkołaAktualnościŚwięto Patrona Szkoły w Białym Borze 2017

Święto Patrona Szkoły w Białym Borze 2017

Jak co roku nasza szkoła uroczyście odznaczyła kolejną rocznicę urodzin i śmierci Tarasa Szewczenki - wielkiego ukraińskiego poety narodowego i malarza doby romantyzmu. Tym razem uroczystości rozpoczęły się już w środę 8 marca udziałem uczniów w międzynarodowym flash mobie "Global Shewchenko". Celem akcji było zrobienie selfie przed pomnikiem poety. Następnego dnia odbyło się publiczne czytanie wiersza "W kazamacie" ("Mені однаково..." ). W piątek Dzień Patrona Szkoły połączono z Dniem Otwartym. Obchody miały bardzo bogaty program. Po raz siódmy odbył się Konkurs Poezji Śpiewanej do słów Szewczenki. Następnie wszyscy uczniowie i odwiedzający szkołę goście obejrzeli prezentację i film dotyczący historii powstania pierwszego w Polsce pomnika Tarasa Szewczenki, którego uroczyste odsłonięcie miało miejsce 22 września 1991r. Później nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najlepszy wizerunek artystyczny Szewczenki. Ponadto, uczniowie wykazali się erudycją w trakcie turnieju wiedzy z biografii i twórczości poety, a emocje sięgały zenitu, podczas zawodów sportowych zaplanowanych na koniec dnia. W godzinach wieczornych w miejscowej cerkwi greckokatolickiej odbyły się nieszpory za duszę Patrona szkoły.

 Centralnym punktem obchodów była niedzielna ceremonia złożenia kwiatów pod pomnikiem Poety z udziałem lokalnych władz, duchowieństwa i licznie zgromadzonych gości, w tym mieszkańców Białego Boru. Punktem kulminacyjnym był okolicznościowy program zaprezentowany przez dzieci ze szkoły podstawowej (przygotowała p. Natalia Łajkosz-Bodnar), młodzież licealną z grupy żywego słowa "Калиновий міст" (pod kierunkiem p. Marii Mandryk-Fil) i z gościnnym udziałem kolektywu "Kрайка" z Przemyśla. Należy nadmienić, iż uroczysty koncert był hołdem złożonym pokoleniu przesiedleńców z okazji 70. rocznicy akcji "Wisła". Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tych obchodów.

Tekst i zdjęcia: A.Maciupa

Zdjęcia: W.J. Zalitacz

Vinaora Visitors Counter

465216
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W tamtym miesiącu
Razem
116
474
1789
460432
7298
12531
465216

Your IP: 54.205.211.87
Server Time: 2019-01-16 04:21:31

Szybki kontakt

I Liceum Ogólnokształcące 

Sekretariat      - 94 36 70 162

Fax                -  94 36 70 163

Kier. Internatu -  94 37 39 084

Pokój naucz.    - 94 37 39 531

Zespół Szkół Nr 2 w Białym Borze

Tel/fax   94 37 39 026

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.liceum-bialybor.eu

Who's Online

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Witrohon

Poznaj nasz zespół taneczny "WITROHON"

Więcej...

Kalynowyj Mist

Grupa poetycko - teatralna "Kałynowyj Mist"

Więcej...

Dżereło

Chór "Dżereło" (dawniej: Prolisky)

Więcej...

Free business joomla templates