Dlaczego nasza szkoła?

Jeśli szukacie przyszłościowej i ciekawej  szkoły, oferującej możliwości rozszerzenia horyzontów i odkrycia ukrytych talentów a także poznania języka ukraińskiego oraz kultywowania tradycji swoich przodków - Nasza szkoła CZEKA NA WAS!!!

HomeSzkołaAktualnościUczniowie z wizytą w Aleksandrowie Kujawskim

Uczniowie z wizytą w Aleksandrowie Kujawskim

Od 23 lat przy Kurhanie w Aleksandrowie Kujawskim spotyka się społeczność polska i ukraińska, by oddać hołd poległym w walce o wolność i niepodległość Polski i Ukrainy.Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się od odegrania hymnów obu państw. Później tradycyjnie już, głos zabrał gospodarz miasta dr Andrzej Cieśla, który przypominał historię powstania cmentarza ukraińskich żołnierzy i jego odnowienia w 1993 roku. Ekumeniczne nabożeństwo w intencji pochowanych odprawili wspólnie duchowni prawosławni, katoliccy i protestanccy.

 Przy „Kozackiej Mogile” spotkali się ludzie różnych kultur i języków, wyznawcy różnych religii, przedstawiciele wielu Kościołów. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również delegacji naszej szkoły. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze oddali hołd żołnierzom poległym za Ukrainę. Kolejnym punktem uroczystości była modlitwa ekumeniczna za dusze poległych uświetniona obecnością prawosławnego chóru męskiego "Stratos" z Warszawy. Podczas spotkania Mikołaj Jarmoluk radca ambasady Ukrainy odczytał oficjalny list od ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczyci. Przemówienie wygłosił także konsul Ukrainy w Gdańsku pan Łew Zacharczyszyn. Tradycyjnie w podziękowaniu za współpracę marszałek Kozactwa Zaporoskiego Dmytro Sahajdak wręczył odznaczenia stowarzyszenia. W tym roku zostali wyróżnieni: burmistrz miasta dr Andrzej Cieśla, konsul Ukrainy w Gdańsku Łew Zacharczyszyn oraz ksiądz Mikołaj Hajduczenia. Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów i zniczy. Po spotkaniu uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni przez burmistrza miasta na wspólny poczęstunek.

A.Maciupa

Zdjęcia: Andrzej Drozd

Vinaora Visitors Counter

465208
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W tamtym miesiącu
Razem
108
474
1781
460432
7290
12531
465208

Your IP: 54.205.211.87
Server Time: 2019-01-16 04:11:46

Szybki kontakt

I Liceum Ogólnokształcące 

Sekretariat      - 94 36 70 162

Fax                -  94 36 70 163

Kier. Internatu -  94 37 39 084

Pokój naucz.    - 94 37 39 531

Zespół Szkół Nr 2 w Białym Borze

Tel/fax   94 37 39 026

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.liceum-bialybor.eu

Who's Online

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Witrohon

Poznaj nasz zespół taneczny "WITROHON"

Więcej...

Kalynowyj Mist

Grupa poetycko - teatralna "Kałynowyj Mist"

Więcej...

Dżereło

Chór "Dżereło" (dawniej: Prolisky)

Więcej...

Free business joomla templates