Dlaczego nasza szkoła?

Jeśli szukacie przyszłościowej i ciekawej  szkoły, oferującej możliwości rozszerzenia horyzontów i odkrycia ukrytych talentów a także poznania języka ukraińskiego oraz kultywowania tradycji swoich przodków - Nasza szkoła CZEKA NA WAS!!!

HomeSzkołaAktualnościСвято Матері Божої Покрови в нашій школі

Свято Матері Божої Покрови в нашій школі

В східній церковній традиції 14 жовтня - це Свято Матері Божої Покрови.Свято було введено у християнство в Х столітті. Пресвята Богородиця є Заступницею, Покровителькою і Царицею українського народу. Покрова- це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Існує багато традицій присявчених цьому дню.

 

У нашій школі святкування Покрови відбувається кожного року. Однак завжди програма та інформація відрізняється. У минулому році святкування відносилося до українського Січового Стрілецтва, натомість, у поточному 2013 році,  увага була присвячена саме культові Матері Божої Покрови. Програма мала не тільки релігійний, а й едукаційний характер. Завдяки цьому, кожен із присутніх  мав можливість ознайомитись з історією цього свята. Вистава ікон Матері Божої Покрови, читання поезії, представлення історії свята було презентоване на фоні церковної музики - Акафісту Пресвятій Богородиці . У підготовці свята брали участь учениці: Луців Вікторія, Зайонц Юлія, Кравчишин Марія,  Курятник Анна і Піпка Hаталія. Захід був здійснений під керівництвом Марії Мандрик-Філь та Андрія Мацюпи.

Фото можна побачити ТУТ

 Święto Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy w naszej szkole

 We wschodniej tradycji cerkiewnej dzień 14 października - to Święto Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy, które pojawiło się w tradycji chrześcijańskiej już w X wieku. Matka Boża jest Orędowniczką i Opiekunką  narodu ukraińskiego. Pokrowa - to święto nie tylko ludowe i religijne, ale również państwowe. Istnieje wiele  tradycji poświęconych  temu dniu.

 W naszej szkole obchody tego święta odbywają się corocznie. Jednak każdorazowo program i przesłanie uroczystości różnią się. W zeszłym roku tematykę akademiipoświęcono Ukraińskim Strzelcom Siczowym, natomiast w tym roku, uwagę święta skierowano na  kult  Matki Bożej. Program artystyczny miał nie tylko religijny, ale również edukacyjny charakter. Dzięki temu każdy z obecnych miał możliwość zapoznać się z historią tego święta. Wystawa ikon Matki Bożej, czytanie poezji, przybliżanie historii święta odbyły się na tle  przepięknej muzyki cerkiewnej - Akatystu do Przenajświętszej Bogurodzicy. W przygotowaniu apelu wzięły udział uczennice naszej szkoły: Wiktoria Lutsiw, Julia Zaionts, Maria Krawczyszyn, Anna Kurjatnyk i Natalia Pipka. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane pod kierunkiem Marii Mandryk - Fil i Andrzeja Maciupy. 

Fotografie z tej uroczystości można zobaczyć w naszej galerii LINK

Vinaora Visitors Counter

497819
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W tamtym miesiącu
Razem
181
374
555
493841
12649
13056
497819

Your IP: 54.82.99.169
Server Time: 2019-03-25 11:48:17

Szybki kontakt

I Liceum Ogólnokształcące 

Sekretariat      - 94 36 70 162

Fax                -  94 36 70 163

Kier. Internatu -  94 37 39 084

Pokój naucz.    - 94 37 39 531

Zespół Szkół Nr 2 w Białym Borze

Tel/fax   94 37 39 026

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.liceum-bialybor.eu

Who's Online

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Witrohon

Poznaj nasz zespół taneczny "WITROHON"

Więcej...

Kalynowyj Mist

Grupa poetycko - teatralna "Kałynowyj Mist"

Więcej...

Dżereło

Chór "Dżereło" (dawniej: Prolisky)

Więcej...

Free business joomla templates