UWAGA!! AKTUALNY REGULAMIN REKRUTACJI

UWAGA!! Zaktualizowano regulamin rekrutacji do klas I LO dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Prosimy pobrać aktualną wersję. Przepraszamy za kłopot:)

AKTUALNY REGULAMIN

НАБІР НА НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК 2019/2020

КОМПЛЕКС ШКІЛ ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА У БІЛОМУ БОРІ
ОГОЛОШУЄ НАБІР  НА НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК 2019/2020.

До Початкової школи запрошуємо дітей з „0” по 8 клас.

У новому навчальному році будуть відкриті два перших класи ліцею, один після закінчення Початкової школи (8клас), другий після закінчення Гімназії (9 клас).

При школі діє гуртожиток де забезпечуємо гарні умови проживання та смачну кухню.

Необхідні документи та заяви до наших шкіл доступні на сайті:

www.liceum-bialybor.eu

ЧЕКАЄМО НА ВАС

I LO im. Tarasa Szewczenki SREBRNĄ SZKOŁĄ 2019!

Z radością informujemy, że nasze Liceum otrzymało tytuł SREBRNEJ SZKOŁY w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowanym przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy. Na około 5000 liceów w Polsce zajęliśmy 224. pozycję w rankingu głównym (10. miejsce w województwie zachodniopomorskim i 1. w powiecie szczecineckim). W rankingu maturalnym wypadliśmy jeszcze lepiej, uplasowaliśmy się na 215. pozycji w kraju (8. miejsce w województwie i 1. w powiecie).

Przy ocenie szkół zostały wzięte pod uwagę trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). Ponieważ nie mieliśmy laureatów olimpiad, za pierwsze kryterium nie otrzymaliśmy punktów. O wysokiej pozycji naszej szkoły zadecydowały wysokie wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych.

Wśród zaszczytnego grona wyróżnionych szkół pojawiamy się nie pierwszy raz, co świadczy o wytężonej pracy zarówno uczniów, jak i grona pedagogicznego oraz wysokim poziomie nauczania w naszej szkole.

WYNIKI RANKINGU

Ranking Województwa Zachodniopomorskiego

Artykuł na ISzczecinek

Дитячий літній табір 2019

Українське Вчительське Товариство у Польщі організує дитячий літній україномовно-відпочинковий табір „ВЕСЕЛКА” , який планується провести в Білому Борі з 30 червня по 10 липня 2019 року.

Точніші інформації під номером тел. +48 787 291 130.

Запитання прошу надсилати на електронну пошту: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

РІЗДВО 2019