I LO im. Tarasa Szewczenki SREBRNĄ SZKOŁĄ 2019!

Z radością informujemy, że nasze Liceum otrzymało tytuł SREBRNEJ SZKOŁY w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowanym przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy. Na około 5000 liceów w Polsce zajęliśmy 224. pozycję w rankingu głównym (10. miejsce w województwie zachodniopomorskim i 1. w powiecie szczecineckim). W rankingu maturalnym wypadliśmy jeszcze lepiej, uplasowaliśmy się na 215. pozycji w kraju (8. miejsce w województwie i 1. w powiecie).

Przy ocenie szkół zostały wzięte pod uwagę trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). Ponieważ nie mieliśmy laureatów olimpiad, za pierwsze kryterium nie otrzymaliśmy punktów. O wysokiej pozycji naszej szkoły zadecydowały wysokie wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych.

Wśród zaszczytnego grona wyróżnionych szkół pojawiamy się nie pierwszy raz, co świadczy o wytężonej pracy zarówno uczniów, jak i grona pedagogicznego oraz wysokim poziomie nauczania w naszej szkole.

WYNIKI RANKINGU

Ranking Województwa Zachodniopomorskiego