Dlaczego nasza szkoła?

Jeśli szukacie przyszłościowej i ciekawej  szkoły, oferującej możliwości rozszerzenia horyzontów i odkrycia ukrytych talentów a także poznania języka ukraińskiego oraz kultywowania tradycji swoich przodków - Nasza szkoła CZEKA NA WAS!!!

Od podstawówki do matury z językiem ukraińskim  

 REKRUTACJA 2019/2020

Home

1 Procent: Dziękują i proszą o więcej. Pomoc dla szkoły w Białym Borze

Oddział Związku Ukraińców w Koszalinie wraz koszaliński Kiwanis podsumowali wyniki akcji charytatywnej na rzecz szkoły w Białym Borze.

Kiwanis użyczył konto bankowe, na które trafiały odpisy na rzecz szkoły z ukraińskim językiem nauczania w Białym Borze, zaś Związek Ukraińców zorganizował akcję informacyjną wśród społeczności ukraińskiej m.in. poprzez emisję ogłoszenia w prasie i radio, akcję ulotową, informacje na stronach internetowych, mailing do swoich członków oraz akcję smsową. W ten sposób udało się nakłonić kilkaset osób do wpłaty i zebrać kwotę 11 940,59 zł. Pieniądze wpłacały głównie osoby z terenu Koszalina, Wałcza i Białego Boru oraz terenu Pomorza Środkowego. Pieniądze zostały przekazane przez na rzecz dzieci uczących i mieszkających w internacie białoborskiej szkoły. Roman Biłas, przewodniczący zarządu oddziału: – W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wpłacili pieniądze na rzecz szkoły.

Specjalne podziękowanie chciałbym skierować pod adresem Pań z Klubu Kiwanis Intaernational Koszalin. Serdeczne podziękowania kieruję do Teresy Żurowskiej, która bezinteresownie zaangażowała się pomoc dzieciom zarówno podczas akcji charytatywnej jak podczas koncertu charytatywnego znanego włoskiego tenora Francesco Malapena w Operze na Zamku w Szczecinie, z którego zebrano 10 tysięcy złotych na rzecz wyposażenia sali gimnastycznej i siłowni w Białym Borze, a także kolejnym Prezydentom Klubu, które kontynuowały akcję pomocy na rzecz Szkoły w Białym Borze:

Więcej 

Otwarcie zmodernizowanej sali gimnastycznej w I LO w Białym Borze

Modernizacja sali gimnastycznej zakończyła plan remontów prowadzonych od 2008 r. w internacie I LO im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze. Łączne wydatki związane z poprawą stanu technicznego obiektu, w tym m.in. termomodernizacja budynku, remont pokoi oraz sali gimnastycznej kosztowały samorząd województwa ponad 2 mln złotych. Na poprawa stanu technicznego samego obiektu sportowego wydatkowano 632.404,62 zł.

 Więcej

Fotografie w naszej galerii ZOBACZ

Nasze liceum wśród najlepszych w Polsce!!!

I Liceum Ogólnokształcące w Białym Borze z ukraińskim językiem nauczania znalazło się na 346 miejscu w kraju i na 12 miejscu w województwie. Są to wyniki opracowane i przedstawione przez dwa pisma: „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą”. Tegoroczny ranking uwzględniał szkoły, w których maturę w maju 2012 roku zdawało minimum 12 maturzystów, gdzie średnie wyniki z języka polskiego i matematyki zdawane obowiązkowo w liceach ogólnokształcących  były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.  Źródłem danych do sporządzenia klasyfikacji były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, dane Systemu Informacji Oświatowej (SIO) oraz własne badania ankietowe przeprowadzone przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” wśród kadry uczelni akademickich na terenie Polski.  Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (40%) oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką (5%).   

Za ostatnie kryterium uzyskaliśmy 41,81 punktów, co dowodzi, iż absolwenci naszej szkoły wyróżniają się na tle innych studentów. Ponadto, o wysokiej pozycji w rankingu zadecydowała 100% - owa zdawalność matur oraz wysokie wyniki zarówno z egzaminów  z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych zdawanych na poziomie rozszerzonym. Świadczy to o dobrym poziomie kształcenia możliwym do osiągnięcia  systematyczną  pracą i za pomocą nowoczesnych metod nauczania. 

Agnieszka Giczewska

Andrzej Maciupa

 

Informacja na stronie "Perspektyw" 

Ranking wojewódzki

Ranking ogólnopolski

 

 

Strona 31 z 32

Vinaora Visitors Counter

563640
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W tamtym miesiącu
Razem
228
406
2311
557774
10872
12943
563640

Your IP: 3.227.233.6
Server Time: 2019-08-22 11:27:10

Szybki kontakt

I Liceum Ogólnokształcące 

Sekretariat      - 94 36 70 162

Fax                -  94 36 70 163

Kier. Internatu -  94 37 39 084

Pokój naucz.    - 94 37 39 531

Zespół Szkół Nr 2 w Białym Borze

Tel/fax   94 37 39 026

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.liceum-bialybor.eu

Who's Online

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Witrohon

Poznaj nasz zespół taneczny "WITROHON"

Więcej...

Kalynowyj Mist

Grupa poetycko - teatralna "Kałynowyj Mist"

Więcej...

Dżereło

Chór "Dżereło" (dawniej: Prolisky)

Więcej...

Free business joomla templates