Dlaczego nasza szkoła?

Jeśli szukacie przyszłościowej i ciekawej  szkoły, oferującej możliwości rozszerzenia horyzontów i odkrycia ukrytych talentów a także poznania języka ukraińskiego oraz kultywowania tradycji swoich przodków - Nasza szkoła CZEKA NA WAS!!!

Home

Nasi uczniowie znowu najlepsi!

 

21 lutego 2013r. w Zespole Szkół nr 5 w Szczecinku odbył się konkurs języka angielskiego „Read-Out-Loud-Competition”. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Starostwo Powiatowe w Szczecinku, SAPiK oraz wydawnictwa językowe. Zadaniem młodzieży było zaprezentowanie fragmentu prozy przedstawiającej życie bohatera niefikcyjnego, który jest postacią ciekawą, kontrowersyjną albo też godną naśladowania. 

W konkursie wzięło udział 21 uczniów ze szkół powiatu szczecineckiego. Ocenie podlegały: dobór repertuaru, kultura słowa, poprawność językowa oraz interpretacja tekstu. 

W konkursie zwyciężyła Natalia Kostiw – uczennica klasy pierwszej, natomiast Martyna Mynio z klasy trzeciej uplasowała się na punktowanej pozycji zajmując  szóste miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Agnieszka Giczewska

fot. A.Giczewska

  

 

1 Procent: Dziękują i proszą o więcej. Pomoc dla szkoły w Białym Borze

Oddział Związku Ukraińców w Koszalinie wraz koszaliński Kiwanis podsumowali wyniki akcji charytatywnej na rzecz szkoły w Białym Borze.

Kiwanis użyczył konto bankowe, na które trafiały odpisy na rzecz szkoły z ukraińskim językiem nauczania w Białym Borze, zaś Związek Ukraińców zorganizował akcję informacyjną wśród społeczności ukraińskiej m.in. poprzez emisję ogłoszenia w prasie i radio, akcję ulotową, informacje na stronach internetowych, mailing do swoich członków oraz akcję smsową. W ten sposób udało się nakłonić kilkaset osób do wpłaty i zebrać kwotę 11 940,59 zł. Pieniądze wpłacały głównie osoby z terenu Koszalina, Wałcza i Białego Boru oraz terenu Pomorza Środkowego. Pieniądze zostały przekazane przez na rzecz dzieci uczących i mieszkających w internacie białoborskiej szkoły. Roman Biłas, przewodniczący zarządu oddziału: – W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wpłacili pieniądze na rzecz szkoły.

Specjalne podziękowanie chciałbym skierować pod adresem Pań z Klubu Kiwanis Intaernational Koszalin. Serdeczne podziękowania kieruję do Teresy Żurowskiej, która bezinteresownie zaangażowała się pomoc dzieciom zarówno podczas akcji charytatywnej jak podczas koncertu charytatywnego znanego włoskiego tenora Francesco Malapena w Operze na Zamku w Szczecinie, z którego zebrano 10 tysięcy złotych na rzecz wyposażenia sali gimnastycznej i siłowni w Białym Borze, a także kolejnym Prezydentom Klubu, które kontynuowały akcję pomocy na rzecz Szkoły w Białym Borze:

Więcej 

Otwarcie zmodernizowanej sali gimnastycznej w I LO w Białym Borze

Modernizacja sali gimnastycznej zakończyła plan remontów prowadzonych od 2008 r. w internacie I LO im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze. Łączne wydatki związane z poprawą stanu technicznego obiektu, w tym m.in. termomodernizacja budynku, remont pokoi oraz sali gimnastycznej kosztowały samorząd województwa ponad 2 mln złotych. Na poprawa stanu technicznego samego obiektu sportowego wydatkowano 632.404,62 zł.

 Więcej

Fotografie w naszej galerii ZOBACZ

Strona 29 z 31

Vinaora Visitors Counter

465167
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W tamtym miesiącu
Razem
67
474
1740
460432
7249
12531
465167

Your IP: 54.205.211.87
Server Time: 2019-01-16 03:35:39

Szybki kontakt

I Liceum Ogólnokształcące 

Sekretariat      - 94 36 70 162

Fax                -  94 36 70 163

Kier. Internatu -  94 37 39 084

Pokój naucz.    - 94 37 39 531

Zespół Szkół Nr 2 w Białym Borze

Tel/fax   94 37 39 026

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.liceum-bialybor.eu

Who's Online

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Witrohon

Poznaj nasz zespół taneczny "WITROHON"

Więcej...

Kalynowyj Mist

Grupa poetycko - teatralna "Kałynowyj Mist"

Więcej...

Dżereło

Chór "Dżereło" (dawniej: Prolisky)

Więcej...

Free business joomla templates