Dlaczego nasza szkoła?

Jeśli szukacie przyszłościowej i ciekawej  szkoły, oferującej możliwości rozszerzenia horyzontów i odkrycia ukrytych talentów a także poznania języka ukraińskiego oraz kultywowania tradycji swoich przodków - Nasza szkoła CZEKA NA WAS!!!

Home

Aleksandrów - 2015

XX роковини оновлення Українського військового цвинтаря
в Александрові - Куявському

Як щороку, від 22 років, при Козацькій  могилі в Александрові-Куявському мала місце зустріч українців та поляків щоб віддати належну шану поляглим за волю і незалежність України та Польщі. Нагадаймо, що тут поховано 17 вояків Дієвої Армії УНР, поселених у грудні 1920 року в Таборі інтернованих № 6, які померли під час проживання у ньому.

Цвинтар слугував місцем релігійних і патріотичних урочистостей зорганізовуваних українськими емігрантами, що перебували в Польщі в період між двома світовими війнами. Після 1945 року, коли українські об'єднання на Помор'ї і Куявії були розпорошені, про цвинтар забули. Ініціатором його відновлення в 1991 році виступив відомий українській громаді історик - Омелян Вішка. Від1993 року в кожну першу суботу червня це місце проведення екуменічних богослужінь.

В цьому році не забракло також дітей та молоді з наших шкіл, які разом з опікунами та директором Андрієм Дроздом, поклали цвіти та запалили світло на могилах українських героїв.

A.M.

Наші фото

68 років від Акції «Вісла

28 квітня 2015р. у нашій школі мала місце небуденна подія. На запрошення директора Андрія Дрозда школу відвідав пан Євген Місило-відомий український історик, архівіст, бувший працівник Польської академії наук (PAN) та співробітник тижневика «Наше Слово».

Зустріч дослідника з учнями, вчителями та працівниками школи була формою відзначення 68 роковин Акції «Вісла». Учні з великим зацікавлення слухали доповіді людини, яка роками досліджує трагедію виселення. Пан Місило в привабливий спосіб передставив причини, перебіг та наслідки подій. Презентував також свою найновішу книжку, в якій знаходиться понад 500 документів та матеріалів повʾязаних з проблемою переселення. На увагу заслуговує факт, що така зустріч це також особливий урок історії, перш за все для учнів з України, які мали змогу більше дізнатися про післявоєнну історію українців Польщі. Автор книжки Акція «Вісла» запрезентував сучасний погляд українських істориків на справу виселення. Зустріч тривала більше години і закінчилася покладенням світла під каменем вшанування памʾяті переселенців. 

А.Мацюпа

Фото в нашій галеріі

Посмертний спогад на прощання Богдана Фіцака

З сумом повідомляємо, що 9 лютого на 69 році життя упокоївсь у Білому Борі бл. п. Богдан Фіцак.

На протязі 34 років працював вчителем української мови, музики і фізкультури й водночас керував гуртожитком нашої школи. Крім того був засновником і довголітнім диригентом шкільного вокально-інструментального ансамблю «Проліски» і  мішаного хору «Верховина».

У найскладніший в історії школи час, коли під загрозою було її існування, коли позбавленно дітей гуртожитку й слід було будувати силами української громади цілого світу новий, бл. п. Богдан Фіцак цілеспрямовано діяв задля добра своїх підопічних. Почерез музику старавсь розвивати їхній душевний світ і таланти. Незважаючи на це, що кожен виступ на сцені піддававсь гострій цензурі і був контрольований відповідними органами, невтомно вчив гри на інструментах, проводив репетиції і готовив до виступів на сцені чергові покоління учнів.

Зараз, його праця увіковічнена на сотнях фотографій і відеозаписів, у статтях «Нашого Слова» і Альманахах. Споглядають з них зосереджені лиця мандоліністів і хористів, які сьогодні живуть у різних закутках Польщі, України і за океаном. У спогадах, напевне залишився перший виїзд ансамблю «Проліски» Україну в 1988 році ( Міжнародний фестиваль хорів у Львові) в Словаччину ( Кошицький фестиваль), Бельгію, систематичні виступи на сопотських фестивалях і Шевченківських концертах. Все було можливе завдяки самовідданим старанням і зусиллям бл. п. Богдана Фіцака і його соратників, при сприянні і підтримці його вірної дружини Галини. Був безмежно відданим патріотом України. Ангажувався в діяльність місцевого гуртка ОУП.

На протязі тривалого часу, Покійний був також членом хору «Журавлі» і разом з хором ніс українську пісню, яка зокрема у той час, була стержнем нашої національної самоідентифікації. А ще радів своїй пасіонерській праці на пасіці; була вона панацеєю на різні стани викликані хворобою. За останні 9 років наполегливо боровся за своє життя, бо любив життя і прагнув, щоб воно продовжувалося та, на жаль, не було Йому це дане.

12 лютого о год. 13:30 віддаючи останню послугу, попрощаємося з бл. п. Богданом Фіцаком на кладовищі в Білому Борі.

Нехай вічна буде Тобі пам`ять.

Strona 18 z 30

Vinaora Visitors Counter

429346
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W tamtym miesiącu
Razem
290
358
1924
425389
6025
10626
429346

Your IP: 54.92.160.119
Server Time: 2018-10-19 17:51:43

Szybki kontakt

I Liceum Ogólnokształcące 

Sekretariat      - 94 36 70 162

Fax                -  94 36 70 163

Kier. Internatu -  94 37 39 084

Pokój naucz.    - 94 37 39 531

Zespół Szkół Nr 2 w Białym Borze

Tel/fax   94 37 39 026

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.liceum-bialybor.eu

Who's Online

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Witrohon

Poznaj nasz zespół taneczny "WITROHON"

Więcej...

Kalynowyj Mist

Grupa poetycko - teatralna "Kałynowyj Mist"

Więcej...

Dżereło

Chór "Dżereło" (dawniej: Prolisky)

Więcej...

Free business joomla templates